Мустафа Наєм

Курс: Стратегічні комунікації

Народний депутат України

Народився 28 червня 1981 року в Кабулі, Афганістан. У 1998 році в Києві закінчив Технічний ліцей, у 2004 році — Київський політехнічний інститут за спеціальністю інженер з інформаційно-вимірювальної техніки.

У 2004-2005 роках працював кореспондентом відділу «Київські новини» інформаційного агентства «Контекст-Медіа».

З 2005 по 2007 рік був кореспондентом газети «Коммерсантъ». З 2006 року — кореспондентом і автором журналістських розслідувань інтернет-видання «Українська правда».

З 2007 року як редактор-спецкореспондент працював у програмі «Свобода Савіка Шустера». Згодом став одним з редакторів компанії «Студія Савіка Шустера».

У 2009 році став ведучим програми «Чорне і біле» (спільний проект «Студія Савіка Шустера» і каналу «ТВі»). У 2011 році був автором і ведучим програми After life (про політичне шоу «Шустер live) на «Першому національному».

В 2013 разом зі своїми колегами-журналістами став співзасновником Hromadske.tv.

У 2014 році взяв участь у позачергових виборах до Верховної Ради України. Балотувався під № 20 партійного списку «Блоку Петра Порошенка». У парламенті є членом Комітету з питань європейської інтеграції.

Мустафа є членом партії “Демальянс”.

Пізніше, в 2015-2016,  був гостьовим лектором в таких закладах:

  • Український католицький університет (курси по глибокому інтерв’ю та журналістським розслідуванням);
  • Національна академія внутрішніх справ;
  • Департамент патрульної поліції (тренінги для майбутніх співробітників департаменту по ефективним комунікаціям з журналістами);
  • Національне антикорупційне бюро України (стратегічні комунікації).

Нині викладає в таких установах:

  • Civil and Political School (школа публічного адміністрування);
  • Українська академія лідерства (програма персонального та суспільного розвитку).

Окрім цього, є співзасновником “Global Office”, громадської організації, яка покликана сприяти інформаційній, політичній, економічній, культурній та соціальній інтеграції України у світовий простір, а також внутрішній інтеграції.