Мустафа Найєм

Курс: Комунікаціні навички: Стратегічні комунікації

Народний депутат України

Народився 28 червня 1981 року в Кабулі, Афганістан. У 1998 році в Києві закінчив Технічний ліцей, у 2004 році – Київський політехнічний інститут за спеціальністю інженер з інформаційно-вимірювальної техніки.

У 2004-2005 роках працював кореспондентом відділу “Київські новини” інформаційного агентства “Контекст-Медіа”.

З 2005 по 2007 рік був кореспондентом газети “Коммерсантъ”. З 2006 року – кореспондентом і автором журналістських розслідувань інтернет-видання “Українська правда”.

З 2007 року як редактор-спецкореспондент працював у програмі “Свобода Савіка Шустера”. Згодом став одним з редакторів компанії “Студія Савіка Шустера”.

У 2009 році став ведучим програми “Чорне і біле” (спільний проект “Студія Савіка Шустера” і каналу “ТВі”). У 2011 році був автором і ведучим програми After life (про політичне шоу “Шустер live) на “Першому національному”.

В 2013 разом зі своїми колегами-журналістами став співзасновником Hromadske.tv.

У 2014 році взяв участь у позачергових виборах до Верховної Ради України. Балотувався під № 20 партійного списку “Блоку Петра Порошенка”. У парламенті є членом Комітету з питань європейської інтеграції.

Мустафа є членом партії “Демальянс”.

Пізніше, в 2015-2016,  був гостьовим лектором в таких закладах:

  • Український католицький університет (курси по глибокому інтерв’ю та журналістським розслідуванням);
  • Національна академія внутрішніх справ;
  • Департамент патрульної поліції (тренінги для майбутніх співробітників департаменту по ефективним комунікаціям з журналістами);
  • Національне антикорупційне бюро України (стратегічні комунікації).

Нині викладає в таких установах:

  • Civil and Political School (школа публічного адміністрування);
  • Українська академія лідерства (програма персонального та суспільного розвитку).

Окрім цього, є співзасновником “Global Office”, громадської організації, яка покликана сприяти інформаційній, політичній, економічній, культурній та соціальній інтеграції України у світовий простір, а також внутрішній інтеграції.